Partnerská města Kladna

Město Kladno uzavřelo zahraniční spolupráci se třemi městy a navázalo s nimi partnerské vztahy. Jedná se o města: Bellevue ve státě Washington v USA, Vitry sur Seine ve Francii a Aachen (Cáchy) v Německu.

1. Bellevue (USA)

Bellevue je městečko nedaleko města Seattle a rozkládá se mezi jezery Washington a Sammamish. Kladno uzavřelo s městečkem Bellevue partnerství v dubnu 1993 a spolupráce probíhá tak, že se pořádají výměnné pobyty středoškolských studentů, posilují se osobní vztahy občanů obou měst a pravidelně se kontaktují zástupci měst.

2. Vitry sur Seine (Francie)

Město Vitry sur Seine leží nedaleko Paříže a mezinárodního letiště Orly. Mezi Kladnem a Vitry sur Seine trvají dlouholeté partnerské vztahy, které umožnily realizovat pobytové výměny skupin dětí, škol, hudebních souborů i jednotlivých interpretů, sportovců, zdravotníků a odborných pracovníků úřadů partnerských radnic.

3. Aachen (Německo)

Kladno navázalo s německým městem Aachen neformální partnerství v roce 2001. Partnerství je realizováno prostřednictvím osobních setkání, spolupráce skupin občanů a vzájemných návštěv zástupců měst. Na rozvoji partnerství se podílí KIWANIS Klub Kladno a Kulturní spolek Aachen/Prag.