MHD Kladno

Městská hromadná doprava v Kladně funguje již od roku 1951. V té době převáželo cestující devět autobusů Škoda na pěti linkách. S tím, jak rostl počet obyvatel a zájem o tento způsob přepravy, se počet autobusů a linek postupně zvyšoval.

MHD Kladno v současnosti

MHD Kladno dopravně obsluhuje nejen město Kladno, ale i integrované obce. Za rok městská hromadná doprava přepraví neuvěřitelných 10 milionů lidí. V současné době MHD Kladno staví na 109 stanicích a pravidelně jezdí 17 denních linek o celkové délce 185 km, z toho 2 linky jezdí jen v pracovní dny. Cestující mohu nastupovat pouze předními dveřmi a vystupují prostředními či zadními dveřmi. Odbavení cestujících probíhá u řidiče čipovou kartou (od roku 2000) nebo platbou v hotovosti.

Páteřní linky MHD Kladno

Městskou hromadnou dopravu v Kladně zajišťuje společnost ČSAD MHD Kladno s vlastními cca 170 autobusy značek Karosa, Neoplan nebo IVECO. Páteř MHD tvoří linky, které propojují sídliště v Kročehlavech s centrem či Rozdělovem:

Tyto páteřní linky jezdí v pracovní dny každých 12 až 20 minut, o víkendech každých 25 minut. Ostatní linky jezdí v průměru každých 60 minut.

Okružní noční linka MHD Kladno

S MHD Kladno je možné přepravit se po Kladně i v noci, a to noční okružní linkou č. 19 – Náměstí Svobody – Rozdělov – Bresson – Havlíčkovo náměstí – Náměstí Svobody – Divadlo – Okrsek „0“ – Tesco – Sítná – Náměstí Svobody.