Kladno a sport

Kladno bylo vždy městem s velkým výběrem sportovních aktivit pro děti, mládež a dospělé, a to na amatérské i profesionální úrovni.

Sportovní odvětví v Kladně

Z Kladna pocházejí nejlepší hokejisté, fotbalisté, tenisté, atleti, plavci, sportovní střelci, hokejbalisté a softbalisté. V tomto městě nechybí několik sportovních areálů, bazénů a specializovaných hřišť. Významný je Městský stadion Sletiště, kde se v minulosti konalo několik mistrovství České republiky v desetiboji a pořádaly se tu atletické mítinky.

Slavné osobnosti sportu

Kladenské sportovní kluby vychovaly desítky sportovců, kteří zabodovali za hranicemi naší země. Kladno je hrdé zejména na fotbalisty Františka Kloze, Josefa Košťálka a Jana Suchopárka a na hokejisty Stanislava Bacílka, Jaromíra Jágra, Patrika Eliáše a Tomáše Vokouna.

Projekt „Rodinné sportování SAMK“

Město Kladno spustilo projekt Rodinného sportování SAMK, které se realizuje ve sportovních areálech města Kladna. Každý člen rodiny může strávit svůj volný čas na sportovištích a věnovat se sportu a pohybu. Cílem tohoto projektu je nejen podpora pohybových aktivit obyvatel města, ale i prevence kriminality u všech věkových kategorií.

Projekt SAMK umožňuje rodinám s dětmi pronajmout si sály za účelem rekreačního sportu. Prostory pro Rodinné sportování jsou volné v pátek od 12.00 do 22.00, v sobotu a neděli od 8.00 do 22.00 hodin. Město pronajímá sály za zvýhodněnou cenu – zájemci zaplatí ze základní cenové ceny sálu o 50 procent méně.

Volné termíny na nadcházející víkend jsou zveřejněny ve středu v 16.00 na webu SAMK, facebookovém profilu a v rozeslaných newsletterech. Rezervace se provádí v systému společnosti. Veškeré sportovní pomůcky si zájemci musí přinést s sebou.

Kde ještě si můžeme v Kladně zasportovat?

V Kladně mohou všichni sportovně založení lidé provozovat různé sporty. K dispozici jsou jim sportovní areály, hřiště, bazény a další místa pro strávení volného času. Kde se mohou kladenští obyvatelé zrelaxovat a osvěžit tělo a ducha?

Sportovní kluby

Na sportovištích mohou sportovat rodiny s dětmi i aktivní a rekreační sportovci. Kdo bude mít zájem, může se registrovat do jednoho z téměř tří desítek sportovních klubů zaměřených na aerobic, allkampf – jitsu, atletiku, badminton, basketbal, basball, bojové sporty, curling, cyklistiku, florbal, fotbal, futsal, hokejbal, jiu-jitsu, judo, kanoistiku, karate, kickbox, krasobruslení, squash, sportovní plavání, stolní tenis, tenis, tanec, volejbal a všeobecné plavání pro děti od 7 do 11 let.