Co si musíme ohlídat u půjčky „ihned nonstop“ do 15 minut

Ten, kdo hledá opravdu rychlou a dostupnou půjčku s výplatou peněz i o víkendu a o státních svátcích, toho bude zajímat nebankovní produkt půjčka „ihned nonstop“ do 15 minut. Tyto půjčky pomohou vyřešit nenadálé finanční problémy a překlenout období do výplaty. Co by si klienti měli u těchto nonstop půjček ohlídat?

1. Pozor na výši poplatků

Při prodlení se splácením půjčky zaskočí mnohé klienty výše poplatků za prodloužení doby splatnosti. V konečném důsledku mohou zaplatit za jedno prodloužení až několik tisíc korun, aniž by se jim snížil základ půjčky. Každý žadatel by si měl důkladně přečíst smluvní podmínky a zjistit si výši těchto poplatků.

2. Pozor na rozhodčí doložku

Může se stát, že klienti otevřou s nebankovní společností spor. Ten mohou řešit nezávislí soudci státní správy nebo rozhodčí soudci. Pokud se ve smlouvě nachází rozhodčí doložka, dlužníci se zříkávají toho, že případné spory rozhodnou právě rozhodčí soudci. Nesolidní společnosti však s nimi mohou být domluveni, aby vždy rozhodli v jejich prospěch.

3. Pozor na úrok a RPSN

Každá společnost poskytuje krátkodobé půjčky ihned a kdykoliv na účet za jiný úrok. Obecně jsou úroky u těchto půjček vysoké, ale mohou se lišit mezi jednotlivými společnostmi až o stovky procent. Vyplatí se navštívit nezávislé online srovnávače půjček a porovnat úroky a roční procentní sazbu nákladů.

4. Pozor na ujednání psaná malými písmy

Nekalí poskytovatelé půjček se snaží ve smlouvě „zamaskovat“ různá ujednání, která jsou pro žadatele nevýhodná. Klienti by měli zbystřit, pokud narazí na odstavce psaná malým písmem, cizí terminologii nebo nesrozumitelné až zmatečné věty. Solidní společnosti mají transparentní podmínky a zájemci o půjčku od počátku vědí výši poplatků, úroků a sankcí.

5. Pozor na poplatky předem

U těchto půjček platí, že by žadatelé neměli platit nic dopředu. Podvodné společnosti vylákají z lidí peníze a nakonec jim půjčku neposkytnou. Toto upozornění se však nevztahuje na jednohaléřový nebo jednokorunový poplatek, který klienti zasílají společnosti, aby ověřila číslo a vlastnictví bankovního účtu.

6. Pozor na zpoplatněná telefonní čísla

Některé společnosti v inzerátech uvádějí, že je musejí zájemci o půjčku zkontaktovat na příslušném telefonním čísle. Velké nebankovní společnosti nic takového nevyžadují, neboť se žadatelům samy ozvou na základě jejich žádosti. Rizikem jsou telefonní čísla začínající devítkou, která mohou být zpoplatněna až desítkami korun za minutu. Tímto způsobem podvodné společnosti vylákají z lidí peníze a po zdlouhavém hovoru nakonec jejich žádost zamítnou.